AgnieszkaKisiel.pl

Rzeczywistości Piękniejszej Od Marzeń. Historia Kasi PawluśSpread the love

 

Kasia Pawluś, Agnieszka Kisiel

Kasię Pawluś miałam okazję poznać i posłuchać we Wrocławiu. Występowała na Ladies Day, gdzie opowiedziała swoją wyjątkową historię. Kupiłam jej książkę i przeczytałam ją jednym tchem. Na chwilę mój czas się zatrzymał, spowolnił. Czułam jak rósł we mnie gniew, złość, do oczu cisnęły się łzy. Emocje, które rozrywają od środka wypełniły mnie po brzegi, po to, aby za chwilę poczuć spokój i zrozumieć to, co właśnie przekazała mi Kasia.

To wyjątkowa osoba, jedna na milion. Wiecie, dlaczego jedna na milion? Jest osobą jedna na milion, która choruje nie wiadomo na co. Nikt nie jest w stanie postawić diagnozy. Kasia ma zapalenie mózgu, ciągłe padaczki, żyje z bólem, który nigdy jej nie opuszcza. Nie wie, co będzie się z nią działo za minutę, sekundę…. I ból, przeszywający, nieustępliwy, odbierający życie…Dokładnie życie, zabiera Kasię kawałek po kawałku, dzień po dniu. Zabiera jej ciało, umysł, wszystko….

Kiedy tego słuchałam, kiedy to czytałam, od razu przypomniał mi się cytat Hemingway:

Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać”

Kasi nie można zniszczyć, jest niepokonana w swojej walce z bólem i z niewiadomą. Jej uśmiech daje ciepło, którego doświadcza się raz na milion. Patrzysz na nią i już wiesz, że życie masz tylko jedno, że Twoje wymówki są śmieszne, nieistotne, że możesz wszystko….

Czy macie świadomość Waszego szczęścia dnia codziennego? Zastanawiam się często, czy ludzie zdają sobie sprawę z tego, że mają wszystko? Mogą chodzić, uczyć się, zwiedzać świat, tańczyć, śpiewać, pójść do toalety sami, podetrzeć się, zmienić majtki – sami! Nikt Wam nie musi pomagać. Czy macie świadomość tego ogromnego szczęścia? I pytanie najważniejsze: czy Wy coś z tym robicie? Czy też siedzicie w domu i narzekacie na wszystko i wszystkich? Zdradzę Wam sekret. 🙂 Wszystko leży w Waszych rękach! Wszystko. Wstajecie rano i szyjecie sobie dzień. Jesteście najlepszymi krawcami Waszego życia. Wystarczy wziąć kartkę i ołówek i zaplanować każdy dzień, tydzień, miesiąc, rok. I żyć, po prostu żyć.”

I tak się zastanawiam nad tymi wszystkimi marudzącymi, narzekającymi na swój los, na swojego męża, dzieci, życie!Oczywiście, Wasze problemy są ważne, bo są Wasze, jedyne….Ale! Jesteście jedni na milion i kiedy już wiecie, że macie wszystko, bo jesteście piękni w środku i na zewnątrz, kiedy potraficie walczyć z Waszymi blokadami w głowie, wystarczy zrobić jedną rzecz! Możecie przecież sami się umyć? Możecie sami przygotować śniadanie albo sami otworzyć książkę? Poczytać, być, bawić się z dziećmi, zjeść lunch z mężem! Uśmiechać się i iść do przodu! Spełniać marzenia! Żyć!”

Po spotkaniu z taką kobietą wszystko się zmienia, bo jakie możesz mieć wtedy wymówki? Bo dlaczego nie spełniasz swoich marzeń? Jak sensownie sobie wytłumaczyć brak działania? Brak radości z życia codziennego?

Polecam przeczytać Kasi książkę, przeczytać ze zrozumieniem. Ludzie, który żyją blisko ze śmiercią potrafią widzieć to, czego my na co dzień nie dostrzegamy. Potrafią dostrzec piękno chwili, delikatność dotyku drugiego człowieka, radość z rzeczy błahych, a jakże istotnych. Oni po prostu wiedzą, że nie ma rzeczy niemożliwych, a blokady istnieją jedynie w Twojej głowie.

Bo co może Cię powstrzymać, kiedy możesz sam się podetrzeć! Co?

 

Pozdrawiam

Agnieszka Kisiel

 

P.S.

Jeżeli wierzysz w niemożliwe i chcesz spełniać swoje marzenia, to zajrzyj na bezpłatne spotkanie online i dowiedz się jak możesz tego dokonać ze mną. <<<<<<<<<<<<<

Pozdrawiam

Agnieszka Kisel

One Reply to “Rzeczywistości Piękniejszej Od Marzeń. Historia Kasi Pawluś”

  1. Historia Kasi jest smutna lecz jest postawa świadczy o jej wielkości.
    Należy się jej wielki szacunek i ogromne uznanie za jej postawę i wolę walki.
    Ludzie często nie doceniają tego, co posiadają i łatwo się poddają.
    Dziękuję Agnieszka za możliwość poznania historii Kasi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak Beckham Został MLM-owcem. Wywiad z Marcinem Oniszczukiem

    Czasami w życiu tak się zdarza, że zamiast być drugim Davidem Backhamem zostaje się współtwórcą firmy działającej w...

Zamknij