AgnieszkaKisiel.pl

Przeżyjesz Za 31,6% Swojej Pensji?Spread the love

W 2050 roku rynek pracy skurczy się o 8 milionów pracowników. Żyjemy w świecie, który się ciągle zmienia. System edukacji mający przystosować młodego człowieka do funkcjonowania w tym świecie, po prostu za nim nie nadąża.” To słowa Stoyana Ivanova prezesa Coca-Cola Poland Services.

 

 

Czyli tak zwana „bezpieczna praca” kurczy się w naprawdę szybkim tempie.

Jak myślicie, co się stanie kiedy na jedno stanowisko pracy będzie kilka, kilkanaście osób?

No dobrze, załóżmy, że będziesz tym szczęśliwcem, co to dostał pacę i jest w stanie wypracować swoją emeryturę.

Proponowałabym się nie cieszyć i dobrze sobie zapamiętać te wyliczenia pod spodem, aby nie było później narzekania i szukania winnych.

Bo właśnie tak będzie wyglądała Twoja emerytura:

31,6% ostatniej pensji, tyle otrzyma na emeryturze każdy kto właśnie wszedł na rynek pracy i konsekwentnie, bez przerwy będzie pracował i opłacał składki w wysokości 19,52% swojej wypłaty, aż do samej emerytury.

To oznacza, że jeżeli dzisiaj zarabiasz średnią krajową, czyli 4848,16 brutto i właśnie wybierasz się na emeryturę, to od tego momentu będziesz musiał przeżyć za 1532,02 zł brutto.

Ostatni raport OECD nie pozostawia złudzeń, tylko Meksyk będzie wypłacał mniejszą emeryturę, niż Polska. Tam emeryt otrzyma 26,4% swojej obecnej pensji. Różnica jest jednak taka, że tam obciążenia składkowe są znacznie niższe niż u nas. Wynoszą zaledwie 6,3%. Meksykanie od początku mają świadomość (i możliwość) oszczędzenia samodzielnego, poza publicznym systemem emerytalnym.

 

Brzmi ciekawie❓ A to jeszcze nie koniec „dobrych wieści”❗

 

ZUS oficjalnie przyznał, że jest niewypłacalny. Za pięć lat emerytury Polaków kosztować będą około 19,6 miliarda złotych. Najbardziej pesymistyczny wariant przewiduje, że z naszych kieszeni do ZUS-u będzie musiało trafić 77 miliardów złotych. Emerytów przybywa, natomiast osób pracujących jest coraz mniej. Taki sposób finansowania jest nieskuteczny i może się zdarzyć, że emerytury będą jeszcze mniejsze niż dzisiaj zakładamy lub wcale ich nie będzie.

Jeżeli statystyczny Polak na emeryturze chce utrzymać swój dotychczasowy poziom życia, to musi zacząć oszczędzać.

Aby zaoszczędzić cokolwiek trzeba mieć z czego. Najczęściej nie mamy.

 

Co w takim razie pozostaje?

 

Jest kilka ciekawych rozwiązań, każde dobre. Dzisiaj proponuję zobaczyć jedno z nich. Możemy zbudować swój dodatkowy dochód za pomocą tworzenia sieci konsumenckiej. Sami korzystamy z produktów i pokazujemy jak inni mają z nich korzystać.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej, zapisz się na bezpłatny webinar, właśnie TUTAJ<<<<<<<<<<   

 

Pozdrawiam

Agnieszka Kisiel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jeżeli Nie Potrafisz W Nic Uwierzyć, Jesteś Skazany Na Życie Pełne Wątpliwości

  Święta. W sumie to już pawie po Świętach. Właśnie narodził się Jezus. Symbol miłości, wybaczenia, pokoju, zrozumienia, zaufania, wiary....

Zamknij