AgnieszkaKisiel.pl

Nowe Nie Znaczy, Że ZłeSpread the love

Gdy ktoś występuje z nową propozycją, która się przeciwstawia, a może wręcz grozi, obaleniem uznanych latami wierzeń, przekazywanych innym, podnosi się przeciw niemu sprzeciw wszelkich namiętności i podejmowane są wielorakie wysiłki, aby go zniszczyć. Ludzie wytężają wszystkie swe siły w oporze: zachowują się tak jakby nic o tym nie słyszeli, ani nie mogli nic pojąć; mówią o nowym poglądzie z pogardą, jakby nie był godzien nawet zbadania, czy uwagi. W ten sposób wiele czasu może upłynąć nim nowa prawda zdoła sobie utorować drogę.

Tak pisał Goethe wiele lat temu i nic w tym względzie się nie zmieniło. Ludzie boją się nowego, nie dopuszczają do siebie informacji, że stary porządek tłuczony im do głów tyle lat można zamienić na nowe. Wdrukowane schematy nie pozwalają na zobaczenie tego, co może być lepsze, bardziej wartościowe w nowych ideach, nowych programach, w końcu nawet w nowym systemie społecznym.

Boimy się nowego, boimy się nawet nie próbując zrozumieć, szukamy szarlatanów, którzy pomogą nam podsycać nasz niepokój i upewniać nas w tym, że nowe to zawsze złe.

Mogę się tylko domyślać, że wynika to ze strachu przed nieznanym, przed lękiem do zmian. Stara rzeczywistość w sumie nie jest najlepsza, ale jest znana. Nie trzeba stawiać czoła często drwinom, uśmieszkom, czasem nawet wyzwiskom i oskarżeniom. Nie trzeba nabywać nowych umiejętności, nie trzeba niczego się uczyć.

Można pod płaszczykiem obawy, lęku, niezrozumienia schować się i przyglądać innym oceniając i śmiejąc się z ich niepowodzeń, bo tak jest najprościej.

Po której stronie jesteś?

Idziesz z nowym światem, który niesie współpracę, dobro ogółu, rozwiązania społeczne?

Czy tkwisz w świecie zhierarchizowanych, sztywnych reguł, które ograniczają Twój rozwój?

Którą opcję byś nie wybrał, wybierz świadomie i bądź pewny tego co czeka Cię na końcu każdej z tych dróg. Każda decyzja będzie dobrą decyzją, bo będzie Twoja.

I nigdy nie oceniaj tych co wybrali inaczej. Każdy ma prawo do własnej drogi. I każda z tych dróg jest równie trudna.

 

Pozdrawiam

Agnieszka Kisiel

 

P.S.

Mówią, że jak nie umiesz opowiedzieć o swoim biznesie w 3 minuty, znaczy nie masz biznesu…

Więc dla zainteresowanych dołączam 3 minutowe nagranie o moim przedsięwzięciu:

Nagranie Zobacz TUTAJ<<<<<<<<< 

 

Do usłyszenia

Agnieszka Kisiel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tego Nie Można Zepsuć !

  „Nie martw się. Tego nie można zepsuć. To jest jak szafa. Najwyżej wyrzucimy wszystko ze środka i poukładamy jeszcze...

Zamknij