AgnieszkaKisiel.pl

Na Karuzeli ŻyciaSpread the love

 


Bo jeśli zrobiło się w życiu wszystko, co było do zrobienia, i nie odczuwa się już pośpiechu ani potrzeby szukania czegoś nowego, można już tylko pragnąć, żeby wszystkie dni wyglądały podobnie i powtarzały się powoli, miarowo, chwila za chwilą. Chyba zazdrościłem ludziom, którzy w takim trwaniu nie widzą nic niepokojącego.

 

                           Wojciech Jagielski – Trębacz z Tembisy

 

 

Czasami mam takie dni, że marzy mi się święty spokój. Bezludna wyspa, w ciepłym miejscu, gdzie będę mogła usłyszeć własne bicie serca. Ciszaaaa.

 

Doświadczyliście kiedyś takiej ciszy kującej w uszy, wszechogarniającej całe wasze ciało, spokoju, który rozchodzi się po wszystkim.

 

Czasami chciałabym, żeby to była rzeczywistość, bez emocji, bez problemów, zupełny luz. Taki dzień za dniem, który jest przewidywalny, prosty, nie przynosi rozczarowań.

 

Wyobraziliście to sobie?

 

Matko….jak się nad tym skupić, to myślę, że to byłby koniec życia. Mojego życia.

 

Rutyna, codzienność, praca, dom, praca, dom, praca, dom, urlop….i znowu praca, dom..

 

I tak do końca swych dni.

 

Chcesz inaczej żyć, zajrzyj tutaj i dołącz do ludzi z pasją<<<<<

 

Dorosłość to bardzo wykańczające zajęcie. Masz być odpowiedzialny, ułożony, dopasowany. Nie wypada tego, nie można tamtego, co inni powiedzą.

 

Normalnie karuzela na łańcuchach. Pamiętacie taką? Krzesełka na łańcuchach w równych odległościach, które kręcą się w kółko. Ktoś nas tam posadził, zapiął w krzesełkach i jak za bardzo się zaczynamy nudzić, to na chwilkę podkręca prędkość, byśmy mogli wzbić się troszkę wyżej. To nie daje wolności, ale poczucie, że jakoś żyjemy, że stać nas na ten mały zryw szaleństwa.

 

Wszystko sterowane, programowane, bo liczy się wynik, a nie człowiek.

 

Życie w ramach, codzienność bez emocji, bez marzeń jest niepokojące. To tak jakbyś już przestał oddychać. Zagubić ciekawość życia, to przestać żyć.

 

Jest tyle pięknych rzeczy na świecie do zobaczenia, tyle miejsc, wspaniałych ludzi, projektów wystrzelonych w kosmos, smaków, religii… Nie wiem, czy wiesz, ale…

 

…marzenia nie dorośleją, nie poważnieją, nie przyprósza ich siwizna ani nie żłobią zmarszczki. To człowiek się starzeje, kiedy gubi marzenia, gdy o nich zapomina albo się ich wyrzeka. Jeśli się ich nie wstydzi, lecz się o nie troszczy i nimi żyje, pozostaje młody na zawsze.

 

Chcesz inaczej żyć, zajrzyj tutaj i dołącz do ludzi z pasją<<<<<

 

Nigdy się nie starzej, zawsze mniej w sobie to wiecznie biegające dziecko, które ma w sobie naturalną potrzebę poznawania i pokonywania nowych wyzwań!

 

 

Pozdrawiam

Agnieszka Kisiel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Twoje Wybory Kształtują Twoją Przyszłość

  Przychodzi taki czas, kiedy na wszystko zaczynasz patrzeć zupełnie inaczej. Przychodzi taki czas, że nabierasz dystansu do świata i...

Zamknij