AgnieszkaKisiel.pl

Działalność gospodarcza, czy mlm ?Spread the love

Dzisiejszy wpis jest dla Wszystkich, którzy się jeszcze zastawiają, czy wybrać własną działalność gospodarczą, czy jednak jakiś mlm.

 

Ten temat przyszedł mi do głowy wczoraj, kiedy będąc na wakacjach odbierałam telefony, od swoich stałych klientów, których niestety nie mogłam obsłużyć.

 

Jestem samozatrudniona, czytaj: mam własną firmę, sprzedaję kredyty i zajmuję się marketingiem sieciowym, czy jak kto woli mlm. Wczoraj właśnie dotarły do mnie, jak nigdy wcześniej, wszystkie różnice pomiędzy posiadaniem własnej działalności, a działaniem w marketingu sieciowym.

 

Opuściłam swoją pracę na tydzień, normalnie trzeba powiedzieć porzuciłam. I wierzcie mi, kiedy planujecie wakacje, nigdy nie ma dobrej pory, a kiedy jesteś już na tych wakacjach, to wtedy wszyscy sobie o Tobie przypominają i właśnie w tym momencie potrzebują Cię najbardziej na świecie. Nie wiadomo jak to działa, ale tak jest. Sprawdziłam już nie raz.

 

Siedzę więc sobie na wakacjach i telefony, pierwszy, drugi…. kolejny. Przy pierwszym jeszcze się nie denerwuje, ale przy kolejnym zaczynam mieć wyrzuty sumienia. Trzeba było zostać w domu. I po wakacjach.

 

Kiedy zakładasz swoją działalność to wydaje Ci się, że wakacje to masz, kiedy chcesz. No właśnie, a kiedy już masz swoją firmę, to niestety nie opuszczasz jej prawie nigdy, bo przecież jak opuścić swoje dziecko, po prostu się nie da.

 

Zresztą będąc na wakacjach, czy chorując nie zarabiasz, a niestety Twoje rachunki wakacji nie mają 🙂 Koszty stałe masz co miesiąc takie same, musisz je opłacić, czy chcesz, czy nie.

 

Inaczej jest, kiedy jesteś partnerem firmy działającej w marketingu sieciowym. Jadąc na wakacje nie musisz się martwić, że masz lokal, zus, prąd do zapłacenia, bo ten system nie generuje Ci akurat takich kosztów. Oczywiście jakieś koszty masz, to wszystko zależy od firmy, z którą współpracujesz i od tego jak działasz. Jednak są one nieporównywalne do kosztów jakie niesie za sobą działalność gospodarcza.

 

Twój biznes nie stoi w miejscu, kiedy Cię nie ma. Twoja struktura nadal działa, a ja nawet jak ktoś zadzwoni i właśnie w tej chwili będzie chciał ode mnie pakiet medyczny, to wysyłam mu link do rejestracji i bez zbędnego spotykania się jestem w stanie w ciągu pięciu minut mu go zapewnić. Bez zbędnej papierologi, bez umawiania się, wystarczy internet. Klient jest zadowolony, a ja nie mam wyrzutów sumienia, że nie mogę pomóc klientowi, bo właśnie trwają moje wakacje.

 

To tylko refleksja z dnia wczorajszego, która dopadła mnie po serii telefonów od moich ulubionych klientów, którzy zawsze do mnie zadzwonią i jeżeli tylko będą mogli to poczekają na mnie do poniedziałku. A ile było ludzi, którzy nawet nie zadzwonili i pewnie już nigdy do mnie nie przyjdą?

 

Jeżeli właśnie chcesz iść na swoje, bo praca na etacie Ci doskwiera, albo miejsce, w którym jesteś nie bardzo Ci odpowiada, to musisz dobrze przemyśleć, co będzie dla Ciebie najlepsze.

 

Nie wiem czym się zajmujesz, ani jakie masz umiejętności, więc mówienie Ci, że masz wybrać jedno, czy drugie nie ma sensu.

 

Jeżeli jednak nie bardzo wiesz, co mógłbyś otworzyć sam, nie masz sprecyzowanych planów na swoją działalność, a jedynie dobre chęci i zapał do pracy, to ja polecam mlm. I nie rezygnuj ze swojego etatu, nie pozbawiaj się stałych dochodów, zacznij działać tak jak ja. Zarabiaj tam, gdzie zarabiasz i jednocześnie podejmij wyzwanie, sprawdź się w mlm. Zobacz jak to jest, naucz się myśleć biznesowo, zostań profesjonalistą w tej dziedzinie, a za jakiś czas będziesz wiedział, czy to jest dla Ciebie.

 

 

 

Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów

Agnieszka Kisiel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sprawdź o Czym Marzysz

Siódma rano, właśnie skończyłam godzinny trening, siedzę na plaży mokrej od wczorajszego deszczu. Wpatrzona w zburzone morze liczę na znalezienie...

Zamknij