AgnieszkaKisiel.pl

W Stronę Słońca :)Spread the love

 

 

„W głębi serca każdy czuje, że ma możliwość opuszczenia bagniska i życia na słońcu. A jednak strach przed słońcem, przed wolnością, strach przed własnymi możliwościami trzyma nas w znanym nam otoczeniu. Sprawia, że nawet smród, niemożność poruszania się, ciemność i błoto wydają nam się znośne. Toniemy w tym bagnisku coraz bardziej, kawałek po kawałku, każdego dnia. Z każdym dniem, który tam spędzamy, coraz trudniej jest wyjść. W ten sposób każdy interesuje się jedynie tym, jak ten smród przepędzić, jak ścierpieć to brudne i śliskie błoto i jak najprzyjemniej spędzić czas wspólnego grzęźnięcia w bagnie. Ale każdy, kto jest mądrzejszy, musi wziąć za siebie odpowiedzialność poszukać najlepszej drogi do miejsca na słońcu.”

                                                                                            Heinz Körner

 

Trudno nie zgodzić się z tym cytatem. Odzwierciedla on życie większości ludzi. Na co dzień słyszę wypowiedzi typu jakoś to będzie, nie jest wcale tak źle, w sumie to może być, mogłabym mieć gorzej. To takie wyrażenia, które tłumaczą nam stanie w bagnie, takie zdania, które próbują złagodzić stan, którego nie chcemy.

 

I tyczy się to każdej strefy naszego życia. Tkwimy w związkach, które sprawiają nam fizyczny ból. Chodzimy do pracy, której nie cierpimy. Nie robimy rzeczy, na które mamy ochotę, bo to niepoprawne i źle naznaczone przez społeczeństwo.

 

Jak automaty, powielamy schematy naszych rodziców, udając że jesteśmy szczęśliwi brniemy przez nasze błotko w nadziei, że sen o przyszłości się ziści. A jednak boimy się spojrzeć w słońce i poczuć wolność, nieograniczoną radość z bycia sobą. Jedyną, niepowtarzalną, super indywidualnością.

 

Bycie sobą wymaga wzięcia odpowiedzialności za siebie, za swoje czyny, w końcu za swoje życie. Nie ma wymówek, narzekania, przerzucania odpowiedzialności na system, świat, czy palec Boży.

 

I to jest właśnie odwaga, kiedy czujesz, że w pełni jesteś niezależny, wolny i odpowiedzialny za siebie.

 

Stanie w słońcu daje moc, pozwala zachwycać się światem i jego cudownością. I każdy z nas ma w sobie wystarczająco dużo siły, aby móc w to słońce spojrzeć, wystarczy jedynie podjąć właściwą decyzję, wykonać najmniejszy krok w dobrą stronę.

 

 

Nie mam pojęcia, w którą stronę musisz zrobić swój pierwszy krok .

A może już masz swoje miejsce na słońcu 🙂

Jeżeli nie, to życzę Ci z całego serca, abyś je znalazła jak najszybciej 🙂

 

 

 

Pozdrawiam

Agnieszka Kisiel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zaczynam Od Początku. A Ty W Jakim Miejscu Jesteś?

Zeszły tydzień był dla mnie ogromnym wyzwaniem. W zasadzie większość tego co budowałam przez ostatnich kilka miesięcy rozsypało się jak...

Zamknij